انواع تلویزیون شهری

انواع تلویزیون شهری

به طور کلی تلویزیون های شهری از نظر ساختار پیکسلی به دو دسته RGB و 2RGB تقسیم می شوند . در نوع RGB هر پیکسل از یک LED قرمز ، یک LED سبز و یک LED آبی تشکیل شده است اما در نوع 2RGB هر پیکسل از دو LED قرمز ، یک LED سبز و یک LED آبی تشکیل شده است . نوع 2RGB در شرایط خاصی می تواند بین دو پیکسل واقعی در تصویر ، یک پیکسل مجازی تولید کرده و کیفیت تصویر را به شدت افزایش دهد . در یک ماژول تلویزیون شهری هر یک از پیکسل ها فاصله معینی تا پیکسل های مجاور خود دارند . لذا ماژول های متنوع با فاصله پیکسلی متفاوت ساخته شده تا تلویزیون شهری هایی با کیفیت های متفاوت تولید شوند.

 

دات پیچ فاصله ی بین پیکسل هارا می گویند. دات پیچ بر حسب میلی متر اندازه گیری می شود و نشان دهنده فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور است . دات پیچ با حرف P و به دنبال آن عدد فاصله بر حسب میلی متر نشان داده می شود . به عنوان مثال10 P نشان دهنده این است که فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور10mm است.

 

تلویزیون شهری از نظر کاربرد به دو دسته Outdoor و Indoor تقسیم می شوند .

 

تلویزیون ال ای دی شهری فضای باز (outdoor) :

این نوع تلویزیون شهری و نمایشگر شهری بزرگ ال ای دی همان طور که از عنوان آن مشخص است در فضای باز استفاده می شود و ضد آب و تا حدودی ضد ضربه هستند. تلویزیون های شهری فضای باز دارای قدرت نمایش بیشتری نسبت به تلویزیون های داخل سالن دارند و امکان اجرای پروژه های انتقال تصاویر و نمایشگار در ابعاد مختلف بسیار بزرگ وجود دارد.

تلویزیون شهری ال ای دی فضای باز مخصوص غرفه ها فضای باز ، هیات ها ، مراسم عزاداری ، شب های قدر ، حسینیه ها و تکیه ها قابل استفاده می باشد. تلویزیون شهری فضای باز دارای قدرت نور بسیار بالاتری نسبت به تلویزیون و نمایشگر شهری می باشد.

 

تلویزیون شهری نمایشگر داخل سالن (indoor) :

این نوع تلویزیون شهری در فضاهای بسته استفاده می شود و ضد آب نیستند.تلویزیون شهری و نمایشگر های داخل سالن داری نور و کیفیت رزولشن متفاوت تری دارند که در فضای های کم نور این تلویزیون های ال ای دی قابل استفاده می باشند.

 

تلویزیون های شهری از نظر نحوه راه اندازی نیز به دو دسته  Online و Offline تقسیم می شوند. در نوع آنلاین برای راه اندازی تلویزیون شهری از یک کامپیوتر شخصی به عنوان کنترلر استفاده می شود. از این مدل بیشتر برای ساخت تلویزیون هایی با ابعاد بزرگ استفاده می شود. در این نوع از تلویزیون شهری به نحوی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون شهری نقش مانیتور کامپیوتر را بازی می کند و برای نمایش فیلم و تصاویر، کامپیوتر باید به طور مداوم روشن بماند.  در نوع آفلاین برای راه اندازی تلویزیون از برد های کنترل خاصی استفاده می شود که تنها برای برنامه ریزی به کامپیوتر احتیاج دارند و برای ادامه کار و پخش فیلم به طور مستقل کار می کنند.

نظر بدهید